یکی دیگر از آدابی که والدین دوست دارند به فرزندانشان یاد بدهند عادات غذا خوردن و پشت میز نشستن در مهمانی و رستوران است. ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که از چه زمانی می‌توان این آداب را به کودک یاد داد؟ بهتر است با این ایده شروع کنید که وقت غذا خوردن وقت لذت بردن است و با آداب و رفتار خوب در هنگام این لذت می‌توان زمان بیشتری را با خوشی و لذت طی کرد.

لازم است با کودک خود درباره اهمیت رفتار خوب در همه جا صحبت کنید و او را تشویق کنید که تصمیم بگیرد خودش را به عنوان یک آدم مودب در بین دیگران معرفی کند. یادتان نرود که توقعاتتان باید واقع‌بینانه باشد. سپس درباره آداب کمی جدیت به خرج دهید تا این رفتار برای کودک عادت شود.از یک کودک 3 ساله نباید انتظار داشته باشید بدون اینکه غذایش بریزد قاشق را در دهانش ببرد و بخورد.

 البته یادتان باشد هر عادتی با تکرار بیشتر بهتر جا می‌افتد. بنابراین تعجب نکنید اگر یک کودک 2 ساله هم بتواند آداب غذا خوردن را تا حد زیادی اجرا کند. اگر چه احتمالا هنوز کودکی در این سن نمی‌داند که نباید چاقو را به دهان برد اما می‌تواند آداب اساسی را اجرا کند. البته این هم بستگی به این دارد که تازه 2 ساله شده یا اینکه به مهدکودک می‌رود؟

دسته بندی