نام کتاب: چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی(عج)

نویسنده: حسین گنجی

ناشر: انتشارات مسجد مقدس جمکران

سال انتشار: 1395

نوبت چاپ: دوازدهم

قیمت: 10500 تومان

تعداد صفحه: 176

شابک: 978-964-8484-17-5

زبان کتاب: فارسی

نوع جلد: جلد معمولی

 

این کتاب روایتی از چهارده گفتار درباره پدر مهربان زمانه، حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که در دو بخش تهیه و تنظیم شده است.

بخش نخست که درباره ی چگونگی ارتباط روحی، فکری و حتی رابطه ی ظاهری با امام زمان است، شامل سرفصل هایی چون: بررسی امکان ملاقات با امام زمان در عصر غیبت، بیان فواید بلند صلوات فرستادن، تبیین معنای غیبت، فرمان قرآن در ارتباط با امام زمان، راه های ارتباط با امام زمان و نیز اخلاص و رمز موفقیت است.
در این کتاب داستان هایی نیز از علما و بزرگان دین به عنوان مصداق بیان شده است که بر جذابیت آن می افزاید.

بخش دوم این نگاشته درباره ویژگی ها و صفات یاران حضرت مهدی است. این بخش، ویژگی های یاران امام را در آینه روایات و آیات بیان می کند. یاران امام زمان، مکتب شیعه، ویژگی های اصحاب و یاران امام زمان، تعابیر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) از ایرانیان، تحیر و سرگردانی در زمان غیبت و عالم محضر امام زمان، از سرفصل های این بخش است.

در میان مباحث مطرح شده ی این بخش نیز، داستان ها و احادیث زینت بخش نگاشته مذبور است:
«از سید عبدالکریم کفاش سؤال شد: چه شد که راه ملاقات برای تو باز شد که هر هفته به خدمت آقا می رسی؟ فرموده بودند: شبی جدم پیغمبر اکرم ( صلی الله علیه وآله) را درخواب دیدم. عرض کردم: یا رسول الله، خیلی دوست دارم خدمت آقازاده تان امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) برسم، چه کنم؟
حضرت فرمودند: در شبانه روز دو مرتبه، اول صبح و دم غروب بنشین برای فرزندم امام حسین (علیه السلام ) گریه کن. را ه برایت باز می شود. از خواب بیدار شدم. این برنامه را تا یک سال ادامه دادم، یک سال که به پایان رسید به محضر امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) شرفیاب شدم و راه برایم باز شد. .

دسته بندی