سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

رسول خدا فرمودند: «ارفعوا أصواتكم بالصلاة عليّ»1 وقتی بر من صلوات می فرستید بلند صلوات بفرستید. خداوند هم در حدیث قدسی بالاتر از این عبارات می فرماید: «انقصوا من ذکری» از ذکر من کم کنید و بر پیامبر(ص) صلوات بفرستید. مثلا وقتی تسبیح می گید از سی تا سبحان الله 25 بار این ذکر رو بگو و به جای آن پنج تا امام صادق(ع) می فرمایند به همان اندازه صلوات بفرست.

 

 

خداوند شهید مطهری را بیامرزد که می فرمود شبانه روز 1440 دقیقه است که حدود 440 دقیقه را می خوابید و 1000 دقیقه را بیدار هستید و هر دقیقه خودش60 ثانیه است و هرثانیه 60 ثالثه است؛ لذا در هر دقیقه حداقل یکبار به یاد امام زمان(ع) باشید. مرحوم آیت الله مطهری اعجوبه ی روزگاره و ببینید چه شخصیتی داشته که امام(ره) فرمود مطهری حاصل عمر من است. اما درمورد امام زمان(ع) بدانید که ایشون وارث انبیا و خاتم اوصیا(ع) است و در دعاها آمده: «اللهم صل علی وارث الانبیا و خاتم الاوصیا» ما چند پیامبر داریم؟ 124 هزار نفر. و چند نفر وصی پیغمبر داریم؟ 124 هزار نفر، با هم میشن 248 هزار نفر، فقط پنج نفر باقی ماندند که چهار نفر پیغمبر هستند ویک نفر از ائمه(ع) هست. این حضرات عیسی، ادریس، الیاس، خضر و امام زمان(ع) هستند؛ منتهی ادریس و عیسی در آسمان هستند و الیاس و خضر و امام زمان(ع) روی زمین.

خداوند در قرآن 83 بار از انسان نام برده، هیچکدوم از اینام ذکر خیر نیست همه شره... «إِنَّ الْإِنْسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ»3 و « إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ»4 و «يا أَيهَا الْإِنْسَانُ إِنَّكَ كَادِحٌ إِلَى رَبِّكَ كَدْحًا»5 و « الْإِنْسَانُ عَلَى نَفْسِهِ بَصِيرَةٌ وَلَوْ أَلْقَى مَعَاذِيرَهُ»6. تنها در یک جا ذکر خیر کرده و اونم این آیه است: «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ»7 به این معنی که اولاد آدم که همان انسان است را در صورت زیبا خلق کردم. اما دیدی که صورتش زیبا شد و درونش خراب؛ پس می فرماید «ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِينَ»8 بعد همه را جمع کردیم و دور انداختیم در جهنم. بله استثنا وجود داره «إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ»9، «إِلَّا عِبَادَ اللَّهِ الْمُخْلَصِينَ»10. همیشه آمار حالت مستثنی کم است. مثلا نمی تونیم بگیم یک جایی 100 هزار نفر جمعیت دارد و همه افرادش بدند مگر اینکه 95 هزار نفر افراد خوبی هستند! اینجوری نمی تونیم بگیم چرا که در استثنا همیشه آمار مستثنی کمه. اولاد آدم تونست کاری کنه که خداوند متعال مجمعه ی انسان که همان کره ی زمین هست رو تبدیل به مدرسه کرده. مدرسه ای را که در زمان صفویه ساختند اسمش را گذاشتند ادبستان، ادب یعنی رسم و رسوم بعد الف را برداشتند و شد دبستان. خداوند متعال بشرستان را دبستان کرد، و اساتیدش رو اون 248 هزار نفر قرار داد و اونم چه استادایی. این اساتید یک گناه هم نداشتند. ببیند انسان چیه که این همه استاد براش لازمه. با این همه الان اگر آمار بگیری از جمعیت کره ی زمین نزدیک به هشت میلیارد نفره، از این هشت میلیارد نفر مسیحیا 70 فرقه و همه باطل، یهودی ها 71 فرقه همه جهنمی، نصرانی ها 72 فرقه همه اش جهنمی هستند، تو امتحان الهی رد شدن. همه این ها روایتی از رسول خدا(ص) است که من می گم. امت من 73 فرقه هست و 72 فرقه ی آن جهنمی هستند، پس چی ماند؟ فقط شیعیان 12 امامی. درسته که اگه از سنی بپرسی میگه حق ماییم، به حنفی بگی میگه حق ما هستیم.... در حالی که اگه انسان بدون تعصب حسابش را به چرتکه بندازه می بیند که چه کاره ست. من خودم حدود 40 سال پیش گفتم نه ارمنی هستم نه شیعه نه سنی. می خوام از صفر شروع کنم ، کتاب ها را خواندم چند سال طول کشید تا اینکه شیعه بودن را انتخاب کردم.

یه بار در بقیع من را شرطه ها گرفتن و به بازداشتگاه بردند و از آنجا به دادگستری و گفتند یک رافضی باسواد وجود دارد و آن را بیاورند تا ازمن بازجویی کنند، رئیس موافقت کرد و گفت بفرستید. چهارساعت و نیم از من بازجویی کردن، در آخر پرسید که چرا شما ابوبکر و عمر رو به خلافت قبول ندارید، گفتم به یک شرط جواب سؤالتو می دم، شرطم اینه که یک امان نامه بدید که هرچه بگم اعتراض نکنید و من را به خاطر اون زندان نفرستید. قاضی قبول کرد و امان نامه داد. منم گفتم اگه در این مکان هزار نفر چون عمر بن خطاب و هزار تا ابوبکر بیان این دو هزار نفر سوادشان به کف پای من نمی رسه. در آخر چون امان داده بود نمی دونست چه کار کنه، تنها تونست یک تعهد از من بگیره که از این به بعد اگر به عربستان آمدم مقررات رو رعایت کنم، منم امضا کردم. به معاون اولش گفت که این فرد کافره (ناصبی) این فرد را بیرون بنداز و بعد آمد تا من را به بیرون راهنمایی کند. نزدیک در معاون اول رئیس دادگستری گفت یه چیزی به شما میگم قول بده که تا عربستان هستی اصلا صحبتی از اون نکنی؛ برگشتی ایران از طرف من به علی بن موسی(ع) سلام برسون. من فهمیدم که این از افرادی است که ایمانش رو پنهان کرده است.

اصل موضوع در مورد امام زمان(ع) و اینکه 25 روز قبل در نیمه شعبان وارد هزار و صد و هشتاد سالگی شدن؛ فرمودند من در میان شیعیان هستم و همه منو می بینن اما کسی منو نمی شناسه.

امام زمان(ع) عدالت می آورد و عدل یعنی هرچیزی را به جای خود گذاشتن و در تضاد با ظلمه. در دعای عهد آمده که خداوندا این شهرها را به دست مهدی آباد بگردان، رسول خدا هم گفتند که بسیار عجیب است: «عدالت مهدی به گونه ای است که در هر اتاق و درختی نگاه کنی عدالت مهدی را نمایان می بینی؛ اگر یک سنگ کوچکی در یک طرف کوه باشد و از روی آن یک عابر یا آهویی رد شده باشد و و شما به این رد نگاه کنید عدالت مهدی بر روی این سنگ هم دیده می شود.» حالا این چه عدالتی است؟ ما نمی تونیم درک کنیم.

آقا که روز شنبه خواهد آمد و اینکه می گویند که جمعه در اصل جمعه نیست؛ البته یه جورایی درسته چون که غروب روز جمعه با جبرئیل و میکائیل در کعبه ظهور می کنن و وارد کعبه می شن، اما شنبه صبح هنگام طلوع خورشید که اول فروردینم هست در بیت را باز می کند و جبرئیل و میکائیل آقا را بر زمین می ذارن و جبرئیل مردم رو به شهادت می گیره که من اولین کسی هستم که به مهدی فاطمه(ع) ایمان آوردم. من هر موقع از آنجا و کنار حجرالاسود رد می شوم این سنگ را صدا می زنم «ایها الملک الابیض...» در روایت آمده که این سنگ بعداً سیاه شده و در روز قیامت شکایت خواهد کرد  که خداوندا دشمنان اهل بیت منو سیاه کردن و الا من ملک سفیدی هستم. لذا من صدا می زنم «ایها الملک الابیض إشهد أنّی بایعتُ المهدی» که این عبارت دعاست، اگر شما هم از آنجا عبور کردید شما نیز این سنگ را صدا کنید تا این سنگ صدایتان را ضبط کند که با آقا بیعت کردید و من می گویم که ای جبرئیل اگر موقع ظهور آقا فریاد می زنی که من اولین کسی هستم که با امام بیعت کردم بدون که من قبل از تو با آقا بیعت کردم.  لذا صحبت امام زمان این خواهد بود که "یا اهل العالم! انا ما بعثتُ رحمه للعالمین انا بعثت نِقمه للعالمین» من مثل پیامبران رحمه للعالمین نیامدم که اگر مرا اذیت کنند هیچی نگم بلکه من نقمه للعالمین آمده ام و نقمه و بلا هستم و انتقام همراه خود آوردم و انتقام یعنی سلب نعمت و عدالت یعنی همین و من عدالت پیاده خواهم کرد. امام در آنجا صحبت می کنند و یاران جمع می شن سیصد و سیزده نفر از شیعیان و سیصد و سیزده نفر از ملائکه و سیصد و سیزده نفر از شیعیانِ اجنه و این ها کابینه ی مرکزی هستند و می شوند نهصد و سی و نه نفر که البته هر کدوم از این افراد، کار خاصی دارند. وظیفه ی اجنه اینه که تند تند به عالم برزخ سر بزند و افرادی رو که امام می خوان به حضورشون بیارن مثلا امام از اجنه می خوان که مالک اشتر رو به حضورشان بیاورند. ده میلیون نفر رؤسای ادارات دنیا می شن و از این تعداد نه هزار و نهصد و پنجاه نفر مرد هستن، پنجاه نفرم خانمن، کسانی مثل اسما بنت عمیس در بین این تعداد هستند که به امورات خانم ها رسیدگی می کنن و این تعداد یاران اصلی امام هستند.

اگر به عربستان بروید می بینید که امیرعبدالله یک ساختمانی مرتفع کنار کعبه ساخته است که در طبقات بالا توی چند تا باجه ی بزرگ اسلحه نگه داری می کند چون گفته بودند درسال 2012 یا 2014 مهدی(ع) ظهور می کنه و اول هم شما رو نابود خواهد کرد؛ لذا این اسلحه ها رو گذاشتن تا زمانی که مهدی میاد صدا می زنه «یا اهل العالم!» او رو با اسلحه ها بزنن و به خیال خودشون نابود کنن.

من یک کتابی دارم به نام دولت مهدی با کابینه ی سیصدو سیزده نفری که دیگه چاپ نمی شه، اگر بود به شما تحفه می دادم. اما الان از کتاب «سمینار علمای بغداد» به شما تحفه ای می دم که هرکس این کتاب رو بخونه واقعا دوباره شیعه می شه، افرادی که خوندن این مطلب رو به من گفتن. داستان از این قرار بوده که ملک شاه سلجوقی به وزیرش -خواجه نظام الملک طوسی- گفت که دینم رو انتخاب کردم ولی مذهبم رو نتونستم انتخاب کنم و گفت چاره اش اینه که یک سیمنار بزرگ و آزادانه برگزار کنی همه ی علمای بزرگ سنی و شیعه رو از بغداد دعوت کن و یک روز تمام وقت بده تا صحبت کنن. سمینار که تموم شد خود ملک شاه سلجوقی و وزیرش و چند تا از علمای سنی شهادت دادن که «اشهد ان امیر المومنین علیا وصی رسول  الله».

پی نوشت ها:

  1. وسائل الشيعة آل البيت؛ شيخ حر عاملي؛ ج 7، ص200
  2.  مستدرك الوسائل؛ ميرزا حسين نوري طبرسي؛ ج 5، ص 330
  3. ابراهیم: 34
  4. عصر: 2
  5. انشقاق: 6
  6. قیامت: 14 و 15
  7. تین: 4
  8. تین: 5
  9. عصر: 3
  10. صافات: 40

دسته بندی