سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تبلیغات

معرفی کتاب :
تاریخ انتشار: 20 آبان, 1392 - 19:05

خبرگزاری صدق ،به گزارش خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان؛ متن عربی "روز رهایی" با نام یوم الخلاص در یک جلد نگارش یافته است؛ اما ترجمه آن، به دلیل وجود متن عربی بسیاری از روایات، در دو جلد منتشر شده است.
این کتاب در 20 بخش تنظیم شده است که نیمی از آن به بیان کلیّاتی از احوال، آثار غیبت و انتظار، و دلایل و حکمت‌های آن‌ها و ردّ منکران حضرت مهدی(عج) پرداخته است. نیمة دوم کتاب، به حوادث نزدیک ظهور، قیام و حکومت حضرت، نشانه‌های آخر الزمان، صفات یاران و مخالفان وی و ده‌ها بحث دیگر به شیوه‌ای ابتکاری پرداخته است.
مجلد اول از مجموعه‌ی "روز رهایی" با استناد به روایات مختلف حاوی مطالبی است در خصوص معرفی امام زمان (عج)، اوصاف وی، تولد آن حضرت، حکمت غایب بودن آن حضرت، چگونگی بهره‌گیری از غیبت آن امام، راز طولانی بودن عمر امام زمان، غیبت صغرای امام مهدی و معرفی نایبان ایشان، غیبت کبرا، سرگردانی و انتظار فرج، روایات در خصوص مومنان منتظر، یاران امام زمان، ظهور امام زمان به منزله‌ی روز رهایی و فرود آمدن مسیح به زمین، و نشانه‌های دوره‌ی آخرالزمان.
مؤلف در نگارش این اثر، در هر بخش، نخست سخنان پیامبر اکرم(ص) و سپس روایات دیگر معصومان(ع) را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
یادکرد این نکته لازم است که نقل روایت از برخی منابع که دارای اعتبار لازم نیستند و نیز عدم دقت لازم در برخی ترجمه‌ها، کم و بیش در این اثر ارزشمند، اشکال ایجاد کرده است.
از ویژگی‌های ترجمه حاضر، آن است که از چاپ چهارم کتاب یوم الخلاص برگردان شده که در مقایسه با چاپ نخست، مطالب بیشتری دارد و مترجم در آخر آن، فهرست‌های مفصل و مفیدی افزوده است.
شایان ذکر است، "روز رهایی" نوشته کامل سلیمان و ترجمه علی اکبر مهدی پور در شمارگان 2 هزار نسخه و بهای 8 هزار تومان ازسوی انتشارات ارمغان طوبی روانه بازار نشر شد.

دسته بندی