سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تبلیغات

مهمانان حرم اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، پس از وداع با بین الحرمین به تبریز رسیدند.

به گزارش روابط عمومی کانون وارثان انتظار تبریز، کاروان پیاده روی اربعین، پس ازتشرف به نجف اشرف وکربلای معلی به سمت تبریز راهی شده، و در روز پنج شنبه مورخ 1395/09/04 به مسجد دارالسلام رسیدند.

در جوار قرآن ناطق

اولین توقف این حرکت از سمت مهران به شهر نجف بود که زائرین ضمن بازدید از مسجد کوفه و خانه حضرت علی (علیه السلام) و زیارت مرقد میثم تمار به حضور مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) رسیدند و به زیارت و کسب اجازه از ایشان پرداختند.

قدم، قدم به نیت ظهور تا کربلا

سرآغاز حرکت، صبحگاه پنج شنبه مورخ 1369/08/27 از نجف اشرف صورت گرفت و کل مسیر در عرض سه روز طی شد.

پیاده روی کاروان وارثان انتظار، هر روز صبح پس از نماز صبح بازمزمه دعای عهد شروع شده و در طول مسیر هم نوا با سایر زائرین به اذکار مختلف می پرداختند.

پس از اتمام مسیر تعیین شده برای هر روز و سپری مدتی برای استراحت، شب ها را در مواکب به ذکر مصیبت اهل بیت (علیه السلام) و عزاداری به همراهی سایر خواهران از قومیت های دیگر پرداخته و این مراسم را با قرائت زیارت عاشورا به پایان می رساندند.

و کربلا مقصد قدم های مهدی (عج)

این سرزمین که پاسخ تمام سوالات آدمی است و هر کسی را از هر گوشه ای به بهانه ای به اینجا می کشاند؛ خوشا به حال منتظران واقعی مهدی که به هوای او به محفل ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) رسیدند.

کاروان کانون وارثان انتظار تبریز با شعار حضرت زین العابدین (علیه السلام): «کرامتنا الشهادة» به محضر قافله سار کربلا حضرت عباس(علیه السلام) رسیده و پس از زیارت و رخصت خواستن بالاخره به حرم سید الشهدا ابا عبد الله احسین (علیه السلام)  قدم نهادند.

 

دسته بندی